9.5.2. Kelímek
Technické parametry
Překážka se skládá ze dvou tyčí vysokých přibližně 1,6 m, které jsou umístěny ve vzdálenosti 1,2 m. Na pravé tyči je dnem vzhůru nasazen kelímek nebo jeho náhražka (plastový květináč, klobouk atd.).

Způsob projetí
Soutěžící vjede základním chodem třídy mezi tyče, kde zastaví a přemístí kelímek z jedné tyče na druhou. Pokračuje ze zastavení základním chodem třídy. Pokud kelímek spadne, musí jej jezdec zvednout, s ním nasednout na koně a odložit jej na správnou tyč z koně. V průběhu nasedání není nutné držet kelímek pouze v pracovní ruce, odložení je již nutné provést pracovní rukou. Jezdec musí při pádu tyče sesednout a postavit ji.
Nepřekonaná překážka
Překážka je považována za nepřekonanou, pokud soutěžící není schopen projet mezi tyčemi správným směrem a přemístit kelímek z jedné tyče na druhou tak, aby zůstal nasazen na stojící tyči i po odjezdu soutěžícího. Po odjezdu soutěžícího musí zůstat stát obě tyče. Vyjma kategorií D1, D2 a J, kde jezdec nemusí tyče stavět, ale v testu ovladatelnosti obdrží bodový zisk “0” bodů a v testu rychlosti penalizaci +30 s. Pokud se jezdec kategorie D1, D2 a J rozhodne sesednout z koně a tyče postavit, získává body za opravenou překážku a v testu rychlosti je penalizován pouze za pád každé tyče.
Hodnocení v testu rychlosti
Každý pád tyče +5s.